Hyvää naistenpäivää 2025! Tarjoamme kaikille naisille ilmaisen osallistumisen NBDG:n tapahtumaan
Natural Born Disc Golfer™ toivottaa hyvää naistenpäivää! Tarjoamme kaikille naisille yhden ilmaisen osallistumiskerran NBDG:n järjestämään tapahtumaan, kun "maksat" osallistumismaksun naistenpäivänä!
Kansainvälistä naistenpäivää on vietetty 8. maaliskuuta 1900-luvun alkupuolelta lähtien. Naistenpäivänä miehet perinteisesti muistavat äitejään, vaimojaan, tyttöystäviään, työtovereitaan ja muita läheisiä naisia kukilla tai muilla pienillä lahjoilla. Myös me haluamme olla osa tätä vuosipäivän juhlintaa!
"Meille on ollut yrityksenä aina tärkeää olla mukana tukemassa myös nais- ja tyttöfrisbeegolfin kasvua. Frisbeegolfin yksi hienous piilee siinä, että lajia voi harrastaa kuka tahansa sukupuoleen, ikään tai taitotasoon katsomatta. Haluammekin rohkaista ja kannustaa jokaista naista lajin virallisiin tapahtumiin. Naisissa on valtava kasvupotentiaali, ja mitä yhdenvertaisemmaksi lajin sukupuolijakauma muodostuu, sitä paremmin laji voi tulevaisuudessakin", NBDG:n Event Manager Ville Helenius kommentoi.
Naistenpäivän kampanjan viestinvälittäjänä vuonna 2025 toimii aina yhtä ihanat ja ilon kautta heittävät Hyssemuijat.

Naistenpäivän kampanjan edun voi käyttää vain niihin NBDG:n tapahtumiin, joihin rekisteröityminen on jo käynnissä. Edun arvo on 28,90 euroa ja sen voi käyttää vain F-luokkien osallistumismaksuihin.
Kampanjassa mukana olevat tapahtumat löytyvät kätevästi tästä kokoelmasta:
Vinkkejä naisille hyvin soveltumista radoista, joiden tapahtumiin on vielä tilaa:
Näin lunastat ilmaisen osallistumisen NBDG:n verkkokaupassa
1) Rekisteröidy normaalisti johonkin seuraavista NBDG:n järjestämistä tapahtumista Disc Golf Metrixissä.
Kaikki NBDG:n järjestämät tapahtumat löytyvät täältä.
2) Maksa osallistumismaksu NBDG:n verkkokaupassa.
Huom. Ennen ostostasi, sinun tulee kirjautua verkkokauppaan. Mikäli sinulla ei ole tiliä, voit luoda sen täällä.
3) Syötä kassalla koodi NAISTENPAIVA "Alennuskoodi tai lahjakortti" -kenttään ja suorita maksu loppuun.
4) Koodi antaa 100 % alennuksen tapahtuman osallistumismaksusta. Nähdään tapahtumassa!
Asiakas voi käyttää kampanjakoodin vain yhden kerran kampanjan aikana F-luokan osallistumismaksuun. Koodi on voimassa 8.3. päivän loppuun saakka.
Huomioithan, että kampanjakoodia ei voi käyttää takautuvasti. Mikäli olet jo maksanut tapahtuman osallistumismaksun, voit käyttää koodin toiseen kampanjassa mukana olevaan kilpailuun.
Kampanjakoodin väärinkäytöstapauksissa pelaaja menettää paikkansa kilpailussa.
Yhteystiedot ongelmatilanteissa
Mikäli tilauksen kanssa ilmenee ongelmia, olethan yhteydessä NBDG:n asiakaspalveluun: events@nbdg.fi
PS. Asiakaspalvelumme ei päivystä viikonloppuisin, joten sumplitaan mahdollisessa ongelmatilanteessa ilmainen osallistuminen kuntoon maanantain 10.3. aikana :)
Mukavaa naistenpäivää juuri sinulle!